Stabilizacja obrazu

22-10-2019

Są takie akcesoria, które choć niepozorne, umożliwiają osiągnięcie zupełnie nowego efektu na naszych fotografiach. Właśnie tak działają elementy wyposażenia stworzone z myślą o stabilizacji obrazu fotograficznego – czasem są to niewielkie dodatki, które zmieścimy w zwykłym plecaku czy torbie.
W tym artykule przedstawiamy różnorakie akcesoria służące stabilizacji obrazu, w które warto się zaopatrzyć, aby uniknąć efektu poruszonego zdjęcia.

Stabilizacja obrazu w aparacie fotograficznym

Producenci oferują nam wiele propozycji różnych gadżetów do stabilizacji aparatu. Coraz większą popularność zyskują gimbale – często są dostępne w wersji ręcznej, choć możemy również wykorzystać wersję z nóżkami i stworzyć niewielki stojak pod aparat.

Stabilizatory do lustrzanek fotograficznych są zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymać sprzęt o większym ciężarze – musimy pamiętać, że to wsparcie dla aparatu wraz z obiektywem, który nierzadko jest sporych rozmiarów. Na rynku dostępne są też innowacyjne rozwiązania, takie jak stabilizator do lustrzanek cyfrowych i bezlusterkowych, sterowany za pomocą czujników żyroskopowych lub akcelomerycznych: dzięki temu możesz sterować gimbalem za pomocą osobnego pilota.

Stabilizacja obrazu kamery

Stabilizatory do kamery muszą pozwalać na nieco bardziej mobilny sposób pracy niż w przypadku aparatów cyfrowych. Dlaczego? Jeżeli aparatem chcesz wykonywać głównie zdjęcia, a kamerą nagrywać filmy, będziesz potrzebować odmiennego rodzaju stabilizatora do każdego ze sprzętów. Chcemy bowiem osiągnąć obraz nieporuszony, lecz potrzebujemy możliwości wykonania manewru, który pozwala na stworzenie płynnego ujęcia. Warto więc postawić na specjalne stabilizatory do kamer, przeważnie mamy możliwość wybrania stabilizacji w postaci stojaka z podpórką. Dostępne są również elementy wyposażenia w postaci naramiennego stabilizatora. To odpowiednie akcesorium dla każdego, kto potrzebuje swobody ruchów do wykonania jak najlepszego ujęcia – proponujemy również wziąć pod uwagę specjalne slidery do kamer, pozwalające stworzyć płynne ujęcie.

Stabilizacja zdjęć ze smartfona

Dzisiejsze smartfony nierzadko posiadają aparaty, które umożliwiają zrobienie zdjęcia wysokiej jakości, dorównującego fotografiom z lustrzanek cyfrowych. Większość nowych aparatów w telefonach posiada automatyczną funkcję stabilizacji obrazu, jednak możemy kontrolować te parametry samodzielnie, kiedy wykorzystamy specjalne gimbale ręczne do smartfona. Dzięki nim wykonasz nieporuszoną fotografię lub ujęcie filmu kręconego smartfonem.

 

 

W razie pytań nasi specjaliści postarają się odpowiedzieć na wszystkie Państwa potrzeby.

Zapraszamy do kontaktu:

KONTAKT

 

Dla naszych czytelników kod rabatowy -5% na wszystko

KOD: maxfoto-blog