Na czym polega fenomen hulajnogi elektrycznej?

25-08-2019

Z pewnością już nie raz przemknął obok Ciebie ktoś na hulajnodze elektrycznej. To trend, który początkowo był najbardziej popularny w większych miastach. Obecnie zasięg tego sprzętu zdecydowanie się powiększył. Już nie tylko w centrum, ale także na obrzeżach i w mniejszych miejscowościach dostrzeżesz hulajnogi elektryczne. Dziś o nich trochę opowiemy. Miłej lektury!

Dlaczego hulajnoga stała się tak popularna?

Poruszanie się w przestrzeni miejskiej może być źródłem wielu frustracji. Oczywiście jej skala zależy także od środka komunikacji, którym się poruszamy. Właściciele aut często narzekają na gigantyczne korki, w których tracą czas. Z kolei pasażerowie tramwajów i autobusów są narażeni na dyskomfort wynikający często z zatłoczonych i niedostosowanych do panujących na zewnątrz warunków pojazdów zbiorowej komunikacji miejskiej. Jest kilka sposobów, by rozprawić się z tymi problemami. Jedni wybierają długie spacery, niektórzy wsiadają na rower, a jeszcze inni wskakują na elektryczną hulajnogę. To prawdziwy fenomen naszych czasów. Dlaczego stała się tak popularna?

 

 

Hulajnoga elektryczna to już nie tylko gadżet, który cieszy przez chwilę, a potem ląduje w garażu czy schowku. To pełnoprawny pojazd, który pomaga włączyć się do ruchu i sprawnie pokonać określony dystans. Dużą zaletą jest uniknięcie zablokowania w korku. Do tego jeszcze warto dorzucić rozwiązanie problemu z parkowaniem. Mknąc na hulajnodze elektrycznej, będziesz mijał rozdrażnionych kierowców, którzy będą próbowali zaparkować swoje auto. Na dłuższą metę, poruszanie się za pomocą hulajnogi, jest opłacalne. Pieniądze przeznaczone na zakup biletów i paliwo będziesz mógł wykorzystać w inny, o wiele przyjemniejszy sposób. Bliskie Twojemu sercu jest dobro naszej planety? Hulajnogi elektryczne to urządzenia, które korzystają z „czystej” energii. Nie emitują spalin, więc nie zanieczyszczają powietrza. Hulajnoga jest bardzo często spotkaniem w pół drogi. W mniejszych miejscowościach, gdzie komunikacja miejska nie jest dobrze rozbudowaną siecią, często do pokonania niewielkich dystansów używa się auta. To nierentowne wyjście można z powodzeniem zastąpić przejażdżką na hulajnodze elektrycznej.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna hulajnogi?

Chcesz stać się właścicielem hulajnogi elektrycznej? Przed zakupem przemyśl kilka kwestii. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, na jakich dystansach będziesz jej używał, dlatego że te urządzenia charakteryzują się różnymi zasięgami. Parametrami, na które trzeba zwrócić uwagę, są kolejno – prędkość, czas ładowania, a także czas pracy urządzenia. Jak duże powinny być koła? Te grubsze pomogą w czasie pokonywania wyższych krawężników. Hulajnogi elektryczne wyposażone w opony pneumatyczne zagwarantują większa skuteczność amortyzowania wstrząsów.

Jak poruszać się na hulajnodze zgodnie z przepisami?

Do tej pory hulajnogi elektryczne nie były traktowane jako jednoślad, ale jako… pieszy. Dlatego nie podlegały takim przepisom jak np. rowery. Jednak ich status ma zostać uregulowany. W planach jest przygotowanie przepisów, które będą zobowiązywały osoby poruszające się za pomocą hulajnogi elektrycznej do korzystania ze ścieżek rowerowych. Po jezdni użytkownicy tych urządzeń będą mogli się poruszać wyłącznie w przypadku, kiedy będzie na niej obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Gdy w pobliżu nie będzie ścieżki rowerowej, a na drodze bok nie będzie limitu prędkości, będzie można poruszać się za pomocą hulajnogi elektrycznej po chodniku.

Hulajnogi Xiaomi

Ciekawy model hulajnogi elektrycznej zaproponowało Xiaomi. 365 PRO posiada silnik o dużej wydajności i akumulator, który pozwala na zasięg 45 km. Niezwykle prosta i intuicyjna obsługa (wystarczy przytrzymać przycisk) pozwala na szybkie uruchomienie hulajnogi. Nie ma żadnych problemów ze złożeniem urządzenia. Można je wygodnie przewozić w bagażniku.

Hulajnogi Koowheel

Wśród hulajnóg elektrycznych Koowheel znalazło się kilka ciekawych egzemplarzy:

  • Koowheel E3 – ta hulajnoga jest dobra także dla młodych użytkowników. Zredukowana waga pozwala ją bez problemu przenosić. Zasięg hulajnogi wynosi 5 km. Maksymalna prędkość to 10 km/h. Wystarczy ładować ja przez 2,5 h, żeby znów móc ruszyć w drogę!

  • Koowheel L10 – z kolei tym modelem będziesz mógł swobodnie poruszać się aż do 12 km. Prędkość, którą można uzyskać jest już większa i wynosi 25km/h.

  • Koowheel E1 – w tym wypadku należy podkreślić niezrównaną zdolność amortyzacji wstrząsów ze względu na 8-calowe opony. Na hulajnodze można pokonać dystans do ok. 20 km i osiągnąć prędkość na poziomie 25 km/h.

Poszczególne modele znajdziesz w naszym sklepie, w którym znajdują się także sprzęty do wyposażenia studia fotograficznego, aparaty, torby, drony czy kamery sportowe.

Dla naszych czytelników kod rabatowy -5% na wszystko

KOD: maxfoto-blog