Kamery GoPro i nurkowanie – co musisz wiedzieć?

16-07-2019

Snorkeling, freediving a może płetwonurkowy – jak wygląda Twój styl nurkowania? Niezależnie od tego, jaką techniką się posługujesz, rejestrowanie swoich przygód za pomocą sportowej kamery GoPro jest świetnym pomysłem. Dzięki temu będziesz miał fantastyczną pamiątkę z wakacji lub podzielisz się swoimi wyczynami z internetowymi followersami.

GoPro – wodoszczelna fabrycznie

Kamery sportowe GoPro zostały stworzone z pomocą zaawansowanych technologii, by mogły sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom otoczenia. Dzięki temu są tak chętnie wykorzystywane przez tych, którzy umiłowali sobie sporty ekstremalne, przez tych, którzy chcą przełamywać ludzkie słabości i docierać tam, gdzie dociera niewielu. Dlatego poszczególne komponenty kamer GoPro zostały wzmocnione i wykonane z solidnych materiałów. GoPro są także wodoszczelne. Oczywiście zależy to też od konkretnego modelu, ale bez obudowy można się z nimi zanurzać do 5 m poniżej lustra wody.

Filtry podwodne

Jeśli chcesz nagrywać i fotografować podwodną biosferę w naturalnych kolorach, polecamy zakupić zestaw filtrów podwodnych. Dzięki nim zwiększymy kontrast ujęcia i poprawimy wyraźność obrazu. Kolor filtrów ma duże znaczenie. Czerwona przesłona sprawdza się w wodach niebieskich. Barwa fuksji doskonale spisuje się w akwenach słodkowodnych i tych zabarwionymi algami. W ciemnych, intensywnie zielonych wodach najlepiej używać fioletowych filtrów.

Wodoszczelna lampa

Jedną z odczuwalnych trudności w czasie robienia filmów czy fotografowania podczas nurkowania jest niedostateczna ilość światła. Po części filtry mogą rozprawić się z tym kłopotem. Jednak w sytuacjach nieco bardziej wymagających warto zabrać ze sobą pod powierzchnię wody wodoszczelną lampę jak na przykład LED Redleaf RD22. Funkcje lampy pozwalają na osiągnięcie sześciu trybów pracy ciągłej. Różnią się one miedzy sobą kątem i nasyceniem jasności. Można z nią schodzić do 50 metrów głębokości.

Wodoszczelne obudowy i drzwiczki

Jak już wspominaliśmy, z GoPro można zanurzać się do poziomu 5 metrów głębokości. Gdy ta odległość nam nie wystarcza, z pomocą przychodzą wodoszczelne obudowy jak obudowa wodoodporna do GoPro Hero 7 White. Dzięki niej możliwe jest zejście nawet do 45 metrów poniżej linii wody. Poza tym taka obudowa może pełnić funkcje ochronne przed piaskiem i uszkodzeniami mechanicznymi. Obudowa jest dopasowana do kamery także w miejscu przycisków. Dzięki temu użytkowanie nie będzie generowało opóźnień, czy utrudnień z wyborem konkretnego przycisku.

Dla naszych czytelników kod rabatowy -5% na wszystko

KOD: maxfoto-blog