Gdzie można wykorzystać kamerę GoPro?

06-09-2019

Kamera sportowa GoPro pokochana została przez tak dużą liczbę odbiorców dzięki swoim kilku kluczowym cechom. Należą do nich kompaktowość, lekkość, odporność na warunki atmosferyczne i mechaniczne, a także dobra jakość rejestrowanego obrazu. Nic więc dziwnego, że kamerka GoPro stała się niezbędnym elementem podróży czy aktywności fizycznej niemal każdego podróżnika i sportowca. W poniższym artykule przyjrzymy się szerzej sposobom i miejscom wykorzystania tego, tak docenianego ostatnio gadżetu. Jego niezwykle szerokie i kompleksowe zastosowanie nadaje mu wręcz miano nowego medium.

Sporty

Charakterystyczne dla sportów wodnych, śnieżnych, górskich i jakichkolwiek innych jest fakt, że są wykonywane w warunkach ekstremalnych. Uniemożliwia to bezpieczne korzystanie ze sprzętów elektronicznych, które narażone są wówczas na wilgoć, urazy mechaniczne, piasek i kurz. Co najważniejsze, takie urządzenia nie są zdolne do rejestrowania wysokiej jakości obrazów, poprzez dynamikę wykonywanych sportów i czynności, a także czynników pobocznych, zakłócających ten obraz. Kamerka Go Pro została natomiast stworzona z myślą o przezwyciężeniu tych ograniczeń. Obecność gimbala do kamer sportowych dodatkowo wzmacnia i ulepsza zamierzony efekt.

Kamery GoPro — niekonwencjonalne wykorzystanie

O tym, że tego typu kamery wykorzystywane są podczas uprawiania sportów ekstremalnych, wie niemal każdy. Można powiedzieć, że cały marketing sportowy oparty jest na materiałach nagranych z jej użyciem. Mało kto jednak wie lub wpadłby na pomysł na to, że GoPro wykorzystywane jest także w innych dziedzinach, często w dość nieprzypuszczalny sposób. Jednym z takich przypadków jest tworzenie kreatywnych filmów marketingowych. Zastosowanie tego gadżetu zapewnia naturalne ujęcia, urzekające swoją autentycznością i nieszablonowością. Ciekawostką jest fakt, że Go Pro świetnie sprawdza się także w uchwytywaniu ujęć scen do efektownych produkcji filmowych. Pierwsza perspektywa jest nie tylko idealna dla realizacji tego typu projektu, ale także dla tworzenia muzycznych video, relacji koncertów czy ukazywania pięknych walorów natury. Co ciekawe, jej producenci nie spoczywają na laurach i nieustannie dążą do rozwijania produktu i wprowadzania nowych innowacji. Popularne jest także połączenie tej kompaktowej kamerki z innymi przedmiotami, taki jak: drony, kije urządzenia poruszające się na powierzchni. Umożliwia to uzyskanie obrazów z szerszej, naturalnie niemożliwej dla człowieka perspektywy.

Dla naszych czytelników kod rabatowy -5% na wszystko

KOD: maxfoto-blog